Vítejte na naších kávových stránkách UPRAZENO.CZ - jsme specialisté na kávu!
search-loader
0 ks
0
Nakupte ještě za 850 Kč a získáte
Dopravu zdarma
Doprava zdarma
Doprava zdarma
Celkem 0 Kč
Upraženo - favorite
question
Potřebujete poradit?
Nevíte si rady s výběrem, nebo potřebujete poradit s konkrétními produkty, či vytvořit objednávku po telefonu? Neváhejte zavolat
PORADNA
+420 739 102 933

Zrnková káva - Guatemala 100% Arabica

Upraženo - navrh-bez-nazvu
Hodnocení obchodu
97 %
Obchod Upraženo
hodnotilo 673 zákazníků
Naposled přidané hodnocení:
Ověřený zákazník
Včera
Ověřený zákazník
Před 2 dny
Ověřený zákazník
Před 3 dny
Ověřený zákazník
Před 4 dny
Ověřený zákazník
Před 6 dny
Ověřený zákazník
Před týdnem
Ověřený zákazník
Před týdnem
Ověřený zákazník
Před týdnem
Ověřený zákazník
Před týdnem
Ověřený zákazník
Před týdnem
Ověřený zákazník
Před týdnem
Ověřený zákazník
Před týdnem
89
Není skladem
Zboží je ve výrobě
Přidat hlídacího psa
Váha:
125g
250g
500g
1000g
Nejprve musíš vybrat variantu
Kávovar
Espresso, Filtr
Obsah kofeinu
S kofeinem
Druh
Káva
Sdílejte tento produkt!
Popis produktu Zrnková káva - Guatemala 100% Arabica
Potřebujete poradit?
question
Zavolejte
+420 739 102 933
nebo napiš na

GUATEMALA/ARABICA

COFFEE CPGT-3840, Huehuetenango

Země: Guatemala

Region: Huehuetenango

Odrůda: Caturra, Bourbon, Catuai, Pache

Farma: Společenství malých farmářů

Nadmořská výška: 1 500 – 2 000 m.n.m

Zpracování: Plně promyté (washed) 

Sklizeň: listopad - duben

Kvalita: SHB EP

Chuťový profil: Čistá chuť i vůně s ovocným nádechem, mandlemi a čokoládou. Nižší hořkost, která inklinuje právě k čokoládě, velmi nízká acidita (kyselost).

Kávu pražíme a balíme až ve chvíli, kdy k nám dorazí objednávka. O její čerstvost se tedy vůbec nemusíte bát :) Více o naší filozofii pražení kávy najdete v tomto článku.

Stupeň pražení: 
zrnka_stupne_prazeni_06
Kávu vám rádi nameleme, napište nám prosím do poznámky, na jakou přípravu máte zájem kávu umlít: espresso kávovar, mokka konvička, filtr, turek nebo french press.


O guatemalské kávě

Všichni kávoví znalci ví, že nejlepší pěstitelskou oblastí v Guatemale je Huehuetenango! A odkud jinud bychom tedy mohli odebírat kávová zrna než právě z této oblasti? Huehuetenango se nachází při úpatí pohoří Sierra de los Cuchumatanes, což je nejvýše položená a obdělávaná nevulkanická oblast mimo vulkanické regiony střední Ameriky.

n_vrh_bez_n_zvu_20_


O pěstování

Místní káva je v top kvalitě, o čemž svědčí i označení SHB (Strictly Hard Bean). Kávy s SHB vykazují mimořádné kvality, získané díky pěstování ve vysokohorských oblastech. Výška plantáží vede až k 2 000 m.n.m a nesmí nikdy klesnou pod 1 350 m.n.m.  (a to už je celkem pořádný kopec, to si pojďme říct). Tím se řadí mezi nejvýše pěstovanou kávu v zemi. Navzdory vyšší nadmořské výšce si však na místní plantáže nepřijde mráz - před ním chrání teplý mexický vzduch, který sem proudí. Celkově nižší teploty mají vliv na to, že kávové boby dozrávají delší dobu, což je pro všechny kávomilce velké plus! Káva z této oblasti totiž vyniká vyšší plností a chutí. Další zkratka EP pak označuje nejvyšší jakost ručně přebíraných kávových bobů a ještě zelených zrn. 

Káva z této oblasti se sklízí od ledna do dubna a sklízené odrůdy jsou Caturra, Catuai a Bourbon, což jsou původní odrůdy kávovníku. Místní farmáři obvykle vlastní pár hektarů plantáží a po vypěstování kávu sami zpracovávají mokrou metodou. K tomu využívají prameny křišťálově čistých horských vod. Poté kávu suší na malých postelích.  V této oblasti se nevyskytuje mnoho zpracovatelských závodu, farmáři jsou zvyklí čistit i sušit kávová zrna sami na svých polích.

n_vrh_bez_n_zvu_21_

O chuti

Tato středoamerická arabika káva ukrývá lahodnou a plnou chuť s nádechem ovoce a čokolády. Středně pražená pak vykazuje skvěle vyvážené chutě a velmi nízkou aciditu. Svými vlastnostmi je ideální jak pro přípravu espressa, tak i na filtr.

Doporučení milovníků kávy
+Přidat doporučení
Michaela
27.04.2021
Tohle kafe je skvělé, má naprosto plnou chuť a hlavně je příjemně hořké, žádná kyselá chuť jako u některých káv. Kupuju už po několikáté a vřele doporučuju.
Žaneta
22.03.2021
Káva výborná, navíc ráda podpořím lokální produkci :) Jen tak dále!