MÁME NAROZENINOVÉ SLEVY NA ZRNKOVOU KÁVU A KÁVOVÉ PŘEDPLATNÉ!
STAČÍ ZADAT KÓD: NAROZENINY15

Jak na správný výběr kapslí

02.10.2018

Složení kávy v kapslích

Není káva jako káva a každá je jiná. Rozdělujeme je podle toho, zda se jedná o Arabiku nebo Robustu, ale také je rozlišujeme podle jejich původu (Etiopie, Nikaragua, Peru nebo třeba Brazílie) nebo třeba způsobu zpracování. To všechno (a nejen to) ovlivňuje výslednou chuť kávy. Optimální složení není a záleží jen na tom, jaký druh kávy upřednostňujete. Když si však vyberete kapsle se 100% Arabikou, může se to projevit v ceně a kapsle mohou být dražší.


Na trhu můžete najít buď 100% Arabiku, nebo směs Arabiky a Robusty. 100% Arabika vždycky stála v nejvyšších žebříčcích, ale jelikož poslední dobou je káva novým trendem, začíná přicházet do obliby i směs Arabiky a Robusty, která je například pro espresso tou nejlepší volbou. Perfektním příkladem je Extra Intenso od Origenu, které sežente u nás na e-shopu.

Vždy tedy dbejte na to, abyste věděli, jaké složení kávy v kapslích máte. V jakých zemích se pěstovala jejich zrna a jaký druh kávy vám nejvíce chutná. Jestli hořká Robusta nebo ovocitá Arabika. Množství kávy v kapslích

Originální Nespresso kapsle váží 7 g, z toho 5,9 g je káva. Hmotnost obsahu kompatibilních kapslí se liší značka od značky – obvykle se pohybuje mezi 5 g a 8 g. Na obalu bývá váha často uvedena souhrnně za celé balení (například 10 kapslí). Přestože množství kávy má vliv na intenzitu chuti, důležitá je také kvalita kávy a hrubost mletí. Nicméně neznamená to, že espresso připravené z 5 g kvalitní a jemně mleté kávy bude mít méně intenzivní chuť než při použití 7 g kávy běžné kvality. Věnovat pozornost množství bychom ale měli tehdy, pokud chceme z kapsle připravit caffè lungo o dvojnásobném objemu nebo cappuccino. 

Zkrátka byste se měli držet průměrné gramáže, což je 7g kapsle.


Materiál kapsle a její trvanlivost  


Originální Nespresso kapsle jsou vyrobeny z hliníku, který tak podle výrobců nejlépe zvládne udržet kvalitu kávy. V našem e-shopu najdete sice převážně kapsle plastové (s hliníkovým víčkem), ale zato jsou cenově dostupnější. Jak to ovlivňuje kvalitu kávy? Může se stát, že po několika měsících bude ve srovnání káva z hliníku voňavější než káva z plastu. Ale to opravdu poznáte jen v případě, že necháte kapsle ležet pár měsíců vedle kávovaru, což by se zase kávovým milovníkům stávat nemělo. Minimálně dbejte na to, abyste používali kapsle do jejichž expirace zbývají alespoň tři měsíce. Hiníkové kapsle nabízí např. Origen se svými Pura produkty dostupnými u nás na e-shopu.

Může se stát, že některý typ kapslí, přestože je deklarován jako Nespresso kompatibilní, nebude s vaším přístrojem „spolupracovat“. Nejčastěji kapsle propadne, případně zůstane uvnitř kávovaru. Nelze to zjistit předem, proto je nejjednodušší daný typ vyzkoušet a v případě problémů kapsle vyměnit nebo si nechat vrátit peníze.


V případě problémů s našimi kapslemi se na nás obraťte a my vám kapsle vyměníme, vrátíme peníze nebo zašleme zdarma nové :) 
 
Váš tým z
Upraženo.cz


Sdílejte článek