Upraženo Brazil Diamond - 10 kapslí pro Nespresso kávovary

Upraženo Brazil Diamond - 10 kapslí pro Nespresso kávovary

Skladem - Datum doručení 5. 3. 2024
159
Kompatibilní kapsle pro Nespresso kávovary s výběrovou kávou? Máme! Kapsle jsou nejen kompatibilní, ale taky rozložitelné. Váš šálek kávy bude plný chutí, tak jak jste u naší kávy zvyklí.
Pražič Tom
Pražič Tom
Upraženo.cz
BRAZIL/ARABICA 
DIAMOND CASTANHA NY2 17/18, SS FC NATURAL
Chuťový profil: Intenzivní čokoládová chuť, ve které objevíte oříšky spolu s bobulovitým ovocem.
Cuppingové skóre: 82,5 = VÝBĚROVÁ KÁVA
Ocenění: Naše pražená káva Brazil získala ocenění GREAT TASTE AWARDS 2022 GREAT TASTE AWARDS 2023 


O brazilské kávě

Dnes se společně podíváme do Brazílie - země kávě zaslíbené! Díky 2.3 miliony hektarů plantážní plochy (což je asi 2,3 milionů fotbalových hřišť, což je tedy skutečně hodně!) je Brazílie největším producentem Arabika kávy na světě.  Vzhledem k velikosti země se zde nacházejí tři podnebné pásy (rovníkový, subtropický, mírný), které jsou ideálním prostředím pro pěstování různých druhů kávovníků. Káva Diamond, kterou vám aktuálně nabízíme, je skutečným klenotem mezi kávami - vyniká svou kvalitou a chutí :)

br2   br1   br3

O podmínkách pro farmáře


Naše káva Diamond pochází z oblasti Minas Gerais v jihovýchodní části Brazilie. V této úrodné oblasti kávu pěstuje téměř každý. Proto zde funguje velké množství družtev, díky kterým mají jeho členové možnost zdravotní podpory, stipendií či dalšího vzdělávání v oblasti zemědělství. Ve všech projektech je kladen velký důraz na udržitelné zemědělství a kroky vedoucí k snížení negativního vlivu pěstování kávy na životní prostředí. Mezi ekologické formy pěstování kávy se řadí například shromažďování vody ze zpracovatelských mlýnů, která se pomocí speciální techniky dále využívá při čištění odpadních vod. Pro většinu obyvatel je kávovník hlavním zdrojem příjmů, a proto se mu místní farmáři věnují s láskou.

ob8   ob3   kapsle

O chuti

Kávové plantáže se nachází ve výšce nad 1100 m.n.m, což chuti kávy zaručuje vysokou kvalitu. Káva Brasil Diamond je proslulá sladkou a vyváženou chutí, kterou odborníci ohodnotili cuppingovým skóre 82,5, což značí, že se jedná o výběrovou kávu. Chuť je jemná a snoubí se v ní čokoládové a oříškové tóny s ovocným nádechem. Aroma je příjemné, neobsahuje stopy hořkosti. Pro své vlastnosti se skvěle hodí především na přípravu espressa, potěší ale také milovníky alternativních způsobů přípravy. 

Tato káva je zpracována metodou natural, neboli suchou metodou, které je ze všech metod nejstarší. Při pečlivém sběru a sušení nabízí káva zpracovaná suchou metodou výborné aroma a sladkou chuť. Někteří ji přirovnávají k ovocnému salátu nebo kompotu. Jde navíc o nejekologičtější metodu zpracování.  Po sběru se kávové třešně rozprostřou v tenké vrstvě k sušení na slunci, kde se musí pravidelně obracet a po vysušení je nutné mechanicky očistit zrnka od dužiny se slupkou. Pokud je celý proces proveden správně a zodpovědně, dodá kávě „plnější tělo“ a velmi zajímavou chuť s nádechem ovoce.

Jaké jsou naše kapsle?

Naši kávu jsme naplnili do kompostovatelných kapslí. Ty jsou ze směsi ze zbytkového materiálu při zpracování kukuřice, brambor, hrachu, cukrové třtiny a řepy a jsou plně kompostovatelné v domácích podmínkách. Kapsle jsou naplněny tak, abyste si mohli jednoduše a rychle vychutnat šálek espressa té nejvyšší, výběrové kvality. Doporučený objem přípravy nápoje je tak 30-40 ml.

Top 3 doporučení Přidat doporučení
K tomuto produktu nebylo prozatím vloženo žádné hodnocení. Buďte první, kdo přidá doporučení .

Nakupujte s námi bez obav

DOPRAVA
zdarma
na pobočky Zásilkovny při nákupu nad 1000 Kč nebo kurýrem při nákupu nad 2000 Kč.
ČERSTVÁ KÁVA
z Beskyd
V Beskydech pro vás pražíme výběrovou kávu z celého světa. O kávě Upraženo.cz
VĚRNOSTNÍ BODY
za každý nákup
A pak je můžete uplatnit jako slevu na další nákup.