DORUČENÍ NA ZÁSILKOVNU JEN ZA 11 KČ!

4 tipy na ledové kávové osvěžení

11.06.2021
Adéla Ladman

Zapomeňme na chvíli na šálek kávy, ze kterého se kouří. Pojďme se osvěžit! Horké letní dny si o to vyloženě říkají. Máme pro vás pár tipů na kávové drinky, které zvládne připravit opravdu každý. Stačí vám k tomu jen pár ingrediencí. Základem je led a kvalitní káva. Z naší široké nabídky kávových zrn a kapslí pro Nespresso nebo Dolce Gusto si jistě vyberete!

dsc_6181

 

Espresso&Orange

Kávu s tonicem asi všichni znáte, o tom vám tu psát nebudeme. Napadlo vás ale někdy spojit svěží chuť pomerančového džusu s espressem? Získáte tak překvapivě lahodný a osvěžující drink, který zaručeně nebudete chtít dát z ruky. 

Budete potřebovat: 

  • Pomerančový džus
  • Led
  • Espresso

Do šálku připravíme espresso, mezitím naplníme whiskovou skleničku ledem a přidáme pomerančový džus přibližně tři centimetry pod okraj. Jakmile je káva připravená, pomalu přelijeme tak, aby vznikly dvě vrstvy. Můžeme dozdobit plátkem pomeranče a  máme hotovo! Budete překvapeni, jak moc se k sobě tyto dvě naprosto odlišné chutě hodí. 

 

Affogato

Zmrzlina a káva, to jsou slabosti mnohých z nás. A co takhle je spojit? Až si budete dopřávat svůj oblíbený kopeček vanilkové nebo čokoládové zmrzky, zkuste jej jednoduše zalít čerstvým espressem. Je to totiž naprostá delikatesa :)

photo_1516793761537_f684ed5535ab


Coffee Ice cubes

Klasické kostky ledu kávu s přirozeným táním ředí a nápoj kvůli tomu znatelně slábne. Ale když místo vody zmrazíte přímo kávu, docílíte tak přesně opačného výsledku - vaše ledová káva bude silnější a silnější! Osvěžení a povzbuzení v jednom! 

Postup: 

Budeme potřebovat nádobky na led, které naplníme espressem a dáme zamrazit. Po pár hodinách, když budou ledové kávové kostky hotové, naplníme jimi skleničky, zalijeme mlékem a intenzivně promícháme. Vznikne tak krásně fotogenický drink, který ocení každá návštěva.

 

Ice irish coffee

Jsou dny, kdy pouze káva nestačí. Tento alkoholický kávový drink se skvěle hodí na posezení s přáteli nebo na letní oslavy s rodinou.

Budeme potřebovat:

  • Irskou whisky
  • Led
  • Dvě espressa
  • Mléko
  • Domácí šlehačku

Postup: 

Do sklenice vložíme kostky ledu a přidáme panáka irské whisky. Přes led nalijeme dvě espressa a zakápneme mlékem. Nesmíme však zapomenout nechat místo na šlehačku! Bez ní je totiž chuťový zážitek poloviční :) 

 



Adéla Ladman
Sdílejte článek