Letní ledové čaje

06.07.2019

Letní ledové osvěžení 

Hledáte cokoliv, co by Vás v těchto dnech osvěžilo? To nejste sami! Čtěte dál, tento příspěvek Vám představí naši novou nabídku letních ledových čajů. Horko k zalknutí a vy musíte pracovat, ačkoliv byste se nejraději viděli na koupališti. Káva Vás sice nabudí, ale v horké podobě moc neosvěží. Co teď s tím? Jak se osvěžit? Jak osvěžit tělo i mysl, aby šlá práce od ruky? Řešení je více - můžete zkusit obyčejnou vodu, vychlazené bublinkové nápoje, nebo zvolit zdravější variantu - ledový čaj! Stačí vám k tomu jen pár letních nezbytností do kuchyně, které vám celý proces přípravy usnadní. 

Čajové kapsle
Pokud chcete k přípravě moderně využít kávovar, potom můžete ochutnat čajové kapsle od značky Origen. Připravují se stějně jako Vaše oblíbená kávová kapsle. K dostání jsou na našich stránkách dvě příchutě.
První z nich je orientální Marrakech. Jedná se o spojení zeleného čaje s marockou mátou. Zelený čaj je plný antioxidantů a marocká máta podpoří Vaše trávení. Nic nezkazíte, pokud si do ledového nápoje přidáte také citron pro pořádné osvěžení. Však také vůně máty Vám může citrusy lehce připomínat. dsc_0409
Druhou je příchuť lesního ovoce s tropickým ibiškem a vitaminovým šípkem. Ibišek obsahuje vitamin C a mimo jiné také zamezuje pocení, což v těchto parných dnech oceníme všichni. Šípek je taktéž plný vitaminůu C a dálé také K, B1, B2 B3. Šťavnatá příchuť lesního ovoce potom potěší nejenom dospělé, ale jistě také děti.

Sypané čaje v pyramidových sáčcích
Další z možností je příprava ledového čaje klasicky - pomocí čajového sáčku. U tohoto produktu doporučujeme sáček nechat louhovat delší dobu, aby Vám mohl poskytnout svoji pravou chuť. Můžete si vybrat ze tří příchutí.
První je příchuť citronu ve spojení s černým čajem. Do čajové směsy je přidána citronová tráva a čistící řepa, aby chuť čaje dostala správný osvěžující šmrnc. Černý čaj Vás současně nabudí a pro někoho tedy může být v letních dnech schůdnější variantou.
dsc_0540
Druhou příchutí je podobně jako u kapslového čaje lesní ovoce. V čaji je opět spojení ibišku, šípku, lesního ovoce a přidány jsou také okvětní lístky růží. Tento čaj můžete dosladit cukrem a bude chutnat zajisté i Vašim dětem. 
T
řetí příchutí je zelený čaj s mátou. V těchto sáčcích je kvalitní zelený čaj, listy máty peprné a citrónová tráva. Spojení těchto ingrediencí je teprve pravým letním života budičem, který Vás povzbudí jak v pracovním dni, tak ve dnech volna.
Ledové čaje nejsou složité na přípravu a jsou zdravějším doplňkem pitného režimu než přeslazené bublinkové nápoje - tak který ochutnáte jako první? :)Sdílejte článek