Test č. 1: Gourmesso Soffio Cioccolato, kapsle pro Nespresso

18.03.2017
V dnešním testu prověříme kvality kávy s příchutí čokolády Soffio Cioccolato od německé firmy Gourmesso. Také se ošíváte? Také se vám kroutí vousy na tváři? Také se vám chce vykřiknout, co že je to za hloupost, za barbarství, za rozmar?

Byl jsem na tom stejně, mám rád kávu v jejích nesčetných druzích a chuťových tónech. Ale čokoládová káva? To jsem si mohl rovnou koupit Dolce Gusto…


Po založení kapsle do kávovaru jsem netrpělivě čekal. Po prvních vteřinách jsem ucítil vůni čokolády. Krásnou vůni. Do šálku mi natékal hustý proud kávy, tvořila se nádherná crema a k tomu všemu ta vůně… Pryč jsou pražírny a všechna exotika. Připadal jsem si, jako bych se ocitl v dětství. Nádherná vůně kávy s čokoládovými tóny…

Bál jsem se, že si tento okamžik zkazím po ochutnání. Bál jsem se a pomalu nesl šálek s horkou kávou k ústům. Smočil jsem ret a ochutnal… Ale bylo to tu znovu – podivný pocit, jako bych byl znovu dítětem a netrpělivě rozbaloval laskominy od Mikuláše… Ale zároveň jsem stále byl tím dospělým a tvrdým chlapem.

Káva Soffio Cioccolato je prostě skvělá. Nechci přehánět, ale šok, který jsem zažil, byl velký. Čokoládové aroma, které doprovázelo šálek s kávou do mých úst, bylo vzápětí vystřídáno výtečnou chutí kávy, skvěle vyváženou, s dlouhým dozvukem. Chutí výtečné robusty, která po pár vteřinách zanechá na vašem patře a jazyku čokoládový sen. Ne sladký sen, ale sen pravé, hutné, černě temné, exotikou nabité hořké čokolády.

Tato káva bude vaším skvělým společníkem. Doporučuji maximálně jeden šálek denně, o víkendu možná dva. Pokud se chcete nechat okouzlit a hýčkat, pak ochutnejte Soffio Cioccolato od Gourmessa.
Váš Lukáš Klouzek, milovník kávy


Sdílejte článek