VIDEONÁVODY: Alternativní přípravy kávy

20.04.2021
Adéla Ladman
„Já bych si tak dal/a dobrou kávu, ale doma se mi nikdy nepodaří jako v kavárně.“ Že už jste tuhle větu někde slyšeli, nebo ji sami pronesli? Abyste si doma mohli dát kávu na top úrovni, nemusíte si pořizovat profesionální stroje za desítky tisíc. Stačí si pořídit některý z chytrých pomocníků na přípravu kávy a kvalitní zrnkovou kávu. Připravili jsme si pro vás videonávody na to, jak připravit dokonalou kávu rychle a jednoduše doma. A o zrnkovou kávu jsme se také postarali – světovou kávu s beskydským srdcem Upraženo si můžete vybrat tady.

1: MOKA KONVIČKA


Pořizovací náklady: Záleží na velikosti, použitých materiálech, značce i velikosti moka konvičky. Ty levnější se pohybují v cenové hladině 200 – 350 korun, ty dražší pak okolo 1 000 Kč. U nás najdete moka konvičky ve dvou velikostech. Doporučujeme pořídit i mlýnek, abyste si kávu mohli namlít vždy čerstvě. Cena základního ručního mlýnku se pohybuje okolo 1 000 korun.

Náklady na kávu: Pokud kávu pijete hodně, případně je vás na ni více, kilo měsíčně by mělo stačit. Kilogram kávy UPRAŽENO vás stojí od 499 Kč.

 

2: FRENCH PRESS


Pořizovací náklady: Ty jsou podobné jako u moka konvičky. Cena levnějších se pohybuje okolo 200 – 350 korun. Cena dražších french pressů se šplhá až 1 000 Kč. Na našem e-shopu najdete tři velikosti french pressů. Doporučujeme pořídit i mlýnek, abyste si kávu mohli namlít vždy čerstvou. Cena základního ručního mlýnku se pohybuje okolo 1 000 korun.

Náklady na kávu: Pokud kávu pijete hodně, případně je vás na ni více, kilo měsíčně by mělo stačit. Kilogram kávy UPRAŽENO vás stojí od 499 Kč.

 

3: AEROPRESSPořizovací náklady: Celosvětově vládne trhu s aeropressy výrobce Hario. Aeropress Hario u nás koupíte za 649 korun, pokud se poohlédnete po rozřířených sadách, je cena vyšší. V aeropressu je potřeba počítat s nákladem v podobě filtrů - 350 kusů ale stojí pouze 149 korun, takže se nákup aeropressu určitě vyplatí. Doporučujeme pořídit i mlýnek, abyste si kávu mohli namlít vždy čerstvou. Cena základního ručního mlýnku se pohybuje okolo 1 000 korun.

Náklady na kávu: Pokud kávu pijete hodně, případně je vás na ni více, kilo měsíčně by mělo stačit. Kilogram kávy UPRAŽENO vás stojí od 499 Kč.


Pořizovací náklady: Aeropress koupíte za cca 600 Kč. K přípravě pak potřebujete časem dokoupit filtry, které stojí okolo 120 korun za 350 kusů, což je poměrně hodně káv :) Doporučujeme pořídit i mlýnek, abyste si kávu mohli namlít vždy čerstvě. Cena ručního mlýnku se pohybuje okolo 1 000 korun.

Náklady na kávu: Pokud kávu pijete hodně, případně je vás na ni více, kilo na měsíc by mělo stačit. Kilogram kávy UPRAŽENO vás stojí od 479 do 649 Kč.Adéla Ladman
Sdílejte článek