Jak svou vášeň proměnit v něco skutečného?

21.06.2020
Když se rozhodnete jít si za svým snem, kterému opravdu věříte, uděláte vše pro to, abyste jej realizovali. Držet se myšlenky a vize, mít odhodlání. Věřit, že to budete dělat po svém a dokážete to. A my, parta přátel, jsme věřili, že v Beskydech, v naší malé pražírně, si ten sen krůček po krůčku opravdu splníme…

První nápady nad kávou

A tak Miky v dubnu loňského roku nad šálkem kávy s námi pronesl nahlas svou první myšlenku: „Nezkusíme upražit vlastní?”. A v tu chvíli bylo vše jasné. Z našich pohledů šlo poznat, že nás to už nejednou napadlo všechny. A právě v ten moment se v srdci Beskyd, v roce 2019, začal klubat kávový klíček v našich hlavách.
Naše hodnoty byly více než jasné – pracovat s radostí, nadšením a chutí dát do toho své srdce a začít budovat. Přes nespočet pokusů, testování a spousty času jsme šli stále za svou vizí, drželi se stanovených hodnot a odhodlání být lepší a lepší. Prožili jsme rok učení, zkoušení, neshod nebo naopak momentů plných radosti, když se něco opravdu povedlo. Přes všechny experimenty a také díky nim, jsme se každý navzájem doplňovali podnětnými názory a zkušenostmi, protože pražení kávy vyžaduje určité znalosti a nasazení celého týmu. Nikdy bychom Vám totiž nenabídli nic, za čím bychom si stoprocentně nestáli. Protože když věci děláte pomalu, s precizností a plným nasazením, vždy to stojí za to!

bondi_beh_sydney


Arabica, kterou si zamilujete

Co se skrývá za každou naší upraženou kávou? Především touha, aby si každý z Vás vybral tu pravou pro sebe. Zvolili jsme menší stupeň pražení, aby měla káva opravdu co nabídnout. Další otázkou bylo balení, protože si zakládáme na tom, aby byl konečný výrobek podle našich představ jako celek. Naše představa byla taková, abyste si užívali kávy už při jejím otevření, a tak jsme dbali na příjemný čistý design balíčku, na kterém je vytištěno jasně a stručně to, co nás vystihuje nejvíce: SVĚTOVÁ KÁVA – BESKYDSKÉ SRDCE.

BRAZIL 100% ARABICA
Brazilská káva Pink Star vyniká intenzivní čokoládovou chutí, ve které se snoubí karamel a oříšky, spolu se sušenými švestkami. 

GUATEMALA 100% ARABICA
Jedná se o velmi čistou kávu s ovocným nádechem, mandlemi a čokoládou. Čokoládu a ovoce lze cítit rovněž ve vůni. 

MEXICO 100% ARABICA
Měkká, intenzivně vonící káva s jemným tělem a lehkou aciditou. Chuť obsahuje ovocné tóny (sušené švestky), nádech mléčné čokolády a lískových oříšků.

ETHIOPIA 100% ARABICA
Velmi vyvážená chuť, plné tělo s menší hořkostí. Obsahuje střední jablečnou aciditu a v její chuti cítíme nádech mléčné čokolády, bobulovitého ovoce a koření.

ECUADOR 100% ARABICA
Příjemná a vyvážená chuť plná ovoce, čokolády a karamelu.

bondi_beh_sydney_1_


Když máte v rukou to, o čem jste snili

Nyní se náš sen splnil, přáli jsme si dostat naši kávu mezi Vás a doufáme, že naše nadšení bude opravdu znát. Zkrátka děláme to, co milujeme. Věříme, že v každém balíčku, v každém kávovém zrně a při každém šálku kávy oceníte naši poctivou práci a radost, která se za tím vším skrývá. A především jsme vděční Vám, kteří nás podporujete, dáváte nám zpětnou vazbu na naši práci a společně s námi kráčíte po cestě v kávovém světě, který jsme pro Vás vytvořili.

Budeme se těšit na Vaše příběhy s šálkem naší kávy.

Tým beskydského Upraženo
Miky, Kuba a Filip


Sdílejte článek