Vítejte na naších kávových stránkách UPRAZENO.CZ - jsme specialisté na kávu!
search-loader
0 ks
0
Nakupte ještě za 1000 Kč a získáte
Dopravu zdarma
Doprava zdarma
Doprava zdarma
Celkem 0 Kč
Upraženo - favorite
question
Potřebujete poradit?
Nevíte si rady s výběrem, nebo potřebujete poradit s konkrétními produkty, či vytvořit objednávku po telefonu? Neváhejte zavolat
PORADNA
+420 739 102 933

Světová káva s beskydským srdcem

04.02.2021
Adéla Jurková
Příběh naší pražírny se začal psát v roce 2019. Do té doby jsme na našem e-shopu prodávali pouze kapsle do kávovarů. Chtěli jsme však něco více, něco, co sami vytvoříme. A tak vznikla naše káva s beskydským srdcem.

Na začátku bylo nadšení a testování

V dubnu 2019 se sešlo  pár kamarádů a nad šálkem kávy přemýšleli o tom, zda nezačít pražit vlastní kávu. Všechny spojovala jasná vize – pracovat s radostí, nadšením a chutí, dát do toho své srdce a lidem nabídnout tu nejlepší kávu široko daleko. Celý rok trvalo naučit se pražit kávu tak, aby chuť a aroma kávových zrnek vyniklo a pohladilo chuťové buňky všech milovníků kávy.

Poctivost a kvalita na prvním místě

Všechny kávy z naší pražírny jsou dováženy z kávových plantáží, kde se dbá na to, aby lidé, kteří s kávou pracují, byli poctivě odměňováni. U nás v Beskydech s ní poté pracujeme tak, jak si nejlépe zaslouží. Prioritou je pro nás kvalita a čerstvost. Každý balíček pro zákazníky tak chystáme až ve chvíli, kdy dorazí objednávka. Nejdříve se svého úkolu zhostí pražič Tom, který každou kávu zvlášť upraží a nechá den odpočinout. Poté přichází na řadu ruce šikovných skladnic Terky a Klárky, které kávu pečlivě zabalí a odesílají tam, kde udělá radost, tam kde, ocení špetku našeho beskydského vzduchu, který dokreslí dokonalou chuť kávy.

Aby měla káva co nabídnout

Naše kávy jsou 100 % Arabiky pražené na nižší stupeň, což zaručuje rozvinutí těch správných chuťových tónů a absenci hořkosti. V naší nabídce najdete stabilně 8 káv – Brazílii, Kostariku, Mexiko, Guatemalu, PeruEtiopii, Tanzánii a Ekvádor. Jednotlivé kávy je možná koupit v několika velikostech, případně za výhodnou cenu ochutnat v rámci degustačních balíčků. V našem sortimentu nechybí ani limitované edice káv, jako byla například velmi úspěšná Vánoční směs Upraženo 2020, nebo aktuální Láskyplná směs 2021, kde najdete dvě aromatické a čokoládovou a ovocnou sladkostí nabité kávy – Guatemalu a Peru. Novinkou je také kávové předplatné, kdy zákazníci dostanou každý měsíc jinou kávu až do schránky.Adéla Jurková
Sdílejte článek